Навіщо приймати статини, якщо у мене нормальний рівень холестерину? Питання, на яке є проста і дуже проста відповідь.
Почну з простоъ: якщо кардіолог призначив вам статини, щось адже його спонукає їх призначити?

Напевно адже, він виявив у вас бляшки в артеріях шиї, або може в артеріях ніг? Або ви скаржилися йому на стенокардію, і він припустив наявність бляшок у вас в коронарних судинах? Тоді дайте відповідь мені і ви? Звідки бляшки при нормальному рівні холестерину?

Думаю, що відповіді у вас немає. А поки ви намагаєтеся змусити лікаря шукати за вас відповідь на це питання вони продовжують рости.
А тепер дуже проста. Як завжди, є рекомендації, і вони дозволяють розділити пацієнтів на групи високого, середнього та низького ризику серцево-судинних ускладнень. Для цього є різні варіанти шкали SCORE.

Після визначення ваших ризиків лікар може виважено прийняти рішення про призначення або відміну статинів. Часто лікар, просто в голові, приблизно підраховує цей ризик, тому ви і не бачите його з циферками. Але коли він запитує чи палите ви, або чи є у вас в родині випадки серцево судинних захворювань, а який у вас артеріальний тиск?

Це не для цікавості, в голові у лікаря сумуються ймовірності, і він усіма своїми силами намагається знизити ймовірність несприятливого результату для вас!

Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.